Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

Zawody robotów

Poprzednie: Waldek «» Następne: Żyroskop

Zawody robotów - Konkursy rozgrywane w Polsce i reszcie świata, mają za zadanie wyłonić najlepsze konstrukcje z wielu różnorodnych konkurencji. W zależności od kraju oraz rangi zawodów, na ogół ilość oraz zróżnicowanie konkurencji jest większe podczas imprez bardziej popularnych.

W Polsce, w zawodach może wziąć udział każda osoba posiadająca robota spełniającego określone w regulaminie wytyczne, na ogół zapisy są darmowe lub za symboliczną opłatą. Rozgrywają się najczęściej w łatwo dostępnych, dla szerokiego grona odbiorców, miejscach takich, jak np. galerie handlowe, sale gimnastyczne w szkołach lub hole i aule na uczelniach. Widowisko zawsze można oglądać za darmo.

Spośród najpopularniejszych kategorii, wyróżnia się przede wszystkim:

Line Follower
Minisumo
Sumo
Freestyle
• i coraz popularniejsze w naszym kraju Micro Mouse.

Listę zbliżających się oraz minionych zawodów można znaleźć na forum Forbot.pl w kalendarium europejskich zawodów robotów.

Warto również obejrzeć zdjęcia i filmy z takich imprez, np. w dziale Fotorelacje z zawodów.

Hasła powiązane z Zawody robotów: LineFollower, Katalog robotów, LFR, Minisumo, Nanosumo, MicroMouse, MM

Poprzednie: Waldek «» Następne: Żyroskop

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje $ile_hasel") ?> haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.