Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

VNH3SP30

Poprzednie: USBasp «» Następne: Waldek

VNH3SP30 - Zintegrowany w postaci układu scalonego, popularny, "MOSFET'owy" pojedynczy (wymagany po jednym na silnik) mostek H. Jego charakterystyczną cechą jest obsługiwany duży prąd - do 30A w trybie ciągłym - oraz wysokie napięcie zasilania: do 40V. Wytrzymuje temperatury do 150 stopni Celsjusza.

Zdjęcie VNH3SP30 (źródło:tme.eu)
Grafika: Zdjęcie VNH3SP30 (źródło:tme.eu)

Mostek bez problemów działa ze wszystkimi mikrokontrolerami zasilanymi z 5V. Jest dostępny w obudowie do montażu powierzchniowego, ale firma Pololu pospieszyła z pomocą i udostępniła specjalne moduły umożliwiające częściowy montaż w gniazdach DIP (np. goldpinowych) oraz wyprowadzenia silników dla złącz śrubowych lub lutowanych bezpośrednio przewodów.

Opis wyprowadzeń mostka VNH3SP30
Grafika: Opis wyprowadzeń mostka VNH3SP30

VNH3SP30 znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z silnikami dużej mocy, a własnoręczne, żmudne projektowanie i uruchamianie mostka H na MOSFETach jest zbyt czasochłonne lub ponad nasze siły. Układ coraz łatwiej można zakupić w naszym kraju, za sprawą krajowych firm współpracujących z Pololu.

Moduł pojedynczego mostka VNH3SP30 firmy Pololu
Grafika: Moduł pojedynczego mostka VNH3SP30 firmy Pololu

Moduł podwójnego mostka VNH3SP30 firmy Pololu (obsługa dwóch silników)
Grafika: Moduł podwójnego mostka VNH3SP30 firmy Pololu (obsługa dwóch silników)

Hasła powiązane z VNH3SP30: L293, TB6612, L298, Mostek H

Poprzednie: USBasp «» Następne: Waldek

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

EV3 Ketchup House AVR Xmega Datasheet
LabVIEW CAN IR PWM
PCB Silniki szczotkowe USB Biped

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje 139 haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.

Copyright Treker, FORBOT.pl - robotyka amatorska, polityka prywatności leksykonu