Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

VNH3SP30

Poprzednie: USBasp «» Następne: Waldek

VNH3SP30 - Zintegrowany w postaci układu scalonego, popularny, "MOSFET'owy" pojedynczy (wymagany po jednym na silnik) mostek H. Jego charakterystyczną cechą jest obsługiwany duży prąd - do 30A w trybie ciągłym - oraz wysokie napięcie zasilania: do 40V. Wytrzymuje temperatury do 150 stopni Celsjusza.

Zdjęcie VNH3SP30 (źródło:tme.eu)
Grafika: Zdjęcie VNH3SP30 (źródło:tme.eu)

Mostek bez problemów działa ze wszystkimi mikrokontrolerami zasilanymi z 5V. Jest dostępny w obudowie do montażu powierzchniowego, ale firma Pololu pospieszyła z pomocą i udostępniła specjalne moduły umożliwiające częściowy montaż w gniazdach DIP (np. goldpinowych) oraz wyprowadzenia silników dla złącz śrubowych lub lutowanych bezpośrednio przewodów.

Opis wyprowadzeń mostka VNH3SP30
Grafika: Opis wyprowadzeń mostka VNH3SP30

VNH3SP30 znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z silnikami dużej mocy, a własnoręczne, żmudne projektowanie i uruchamianie mostka H na MOSFETach jest zbyt czasochłonne lub ponad nasze siły. Układ coraz łatwiej można zakupić w naszym kraju, za sprawą krajowych firm współpracujących z Pololu.

Moduł pojedynczego mostka VNH3SP30 firmy Pololu
Grafika: Moduł pojedynczego mostka VNH3SP30 firmy Pololu

Moduł podwójnego mostka VNH3SP30 firmy Pololu (obsługa dwóch silników)
Grafika: Moduł podwójnego mostka VNH3SP30 firmy Pololu (obsługa dwóch silników)

Hasła powiązane z VNH3SP30: L293, TB6612, L298, Mostek H

Poprzednie: USBasp «» Następne: Waldek

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje $ile_hasel") ?> haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.