Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

USBasp

Poprzednie: USB «» Następne: VNH3SP30

USBasp - Popularny programator mikrokontrolerów z rodziny AVR, wyposażony w interfejs USB do komunikacji z komputerem. Komunikacja z programowanym układem odbywa się najczęściej poprzez popularne 10-pinowe złącze typu KANDA, za pomocą interfejsu SPI.

USBasp

Projekt programatora (schemat, wzory PCB, firmware) jest dostępny do pobrania za darmo na stronie http://www.fischl.de/usbasp/, można tam również znaleźć różne przykłady jego realizacji. Do budowy potrzebny jest inny programator, ponieważ projekt do działania wykorzystuje odpowiednio zaprogramowany mikrokontroler Atmega8/Atmega88.

Istnieje możliwość integracji USBasp ze środowiskami programowania takimi, jak Bascom-AVR lub AVR Studio, ale konfiguracja może okazać się kłopotliwa dla początkujących, a w drugim przypadku wymagana jest podmiana firmware'u. Programator obsługują również inne programy, takie jak avrdude i nakładki graficzne do niego, np. SinaProg.

Hasła powiązane z USBasp: STK500v2, AVR Studio (Atmel Studio), BASCOM, BASCOM-AVR, AVR, STK200, KANDA

Poprzednie: USB «» Następne: VNH3SP30

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje $ile_hasel") ?> haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.