Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

USBasp

Poprzednie: USB «» Następne: VNH3SP30

USBasp - Popularny programator mikrokontrolerów z rodziny AVR, wyposażony w interfejs USB do komunikacji z komputerem. Komunikacja z programowanym układem odbywa się najczęściej poprzez popularne 10-pinowe złącze typu KANDA, za pomocą interfejsu SPI.

USBasp

Projekt programatora (schemat, wzory PCB, firmware) jest dostępny do pobrania za darmo na stronie http://www.fischl.de/usbasp/, można tam również znaleźć różne przykłady jego realizacji. Do budowy potrzebny jest inny programator, ponieważ projekt do działania wykorzystuje odpowiednio zaprogramowany mikrokontroler Atmega8/Atmega88.

Istnieje możliwość integracji USBasp ze środowiskami programowania takimi, jak Bascom-AVR lub AVR Studio, ale konfiguracja może okazać się kłopotliwa dla początkujących, a w drugim przypadku wymagana jest podmiana firmware'u. Programator obsługują również inne programy, takie jak avrdude i nakładki graficzne do niego, np. SinaProg.

Hasła powiązane z USBasp: STK500v2, AVR Studio (Atmel Studio), BASCOM, BASCOM-AVR, AVR, STK200, KANDA

Poprzednie: USB «» Następne: VNH3SP30

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

EV3 Ketchup House AVR Xmega Datasheet
LabVIEW CAN IR PWM
PCB Silniki szczotkowe USB Biped

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje 139 haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.

Copyright Treker, FORBOT.pl - robotyka amatorska, polityka prywatności leksykonu