Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

Tetra

Poprzednie: Termotransfer «» Następne: Topnik

Tetra - Uznawany za jednego z najszybszych robotów kategorii Micro Mouse na świecie - w 2009 roku ustanowił rekord świata w pokonywaniu labiryntu 16x16, uzyskując czas 4,7s. Rekord ten został pobity w Japonii, na zawodach All Japan Micromouse Contest.

Zdjęcie słynnego robota Tetra
Grafika: Zdjęcie słynnego robota Tetra

Robot posiada system mapowania oparty na enkoderach (wymaga jednego kilku dodatkowych przejazdów do utworzenia pełnej mapy labiryntu), 4 dalmierze optyczne, opony Mini-Z o bardzo dużej przyczepności oraz szybkie silniki z własnoręcznie zaprojektowaną przekładnią.

Tetra została stworzona przez robotyka o nick’u Kato-san, który regularnie dzieli się postępami prac na swoim blogu. Wielu innych robotyków do dziś zastanawia się nad sposobem, w jaki Kato-san rozwiązał wiele problemów, m.in. uzyskanie bardzo dużej zwrotności mimo zastosowania dwóch kół po obu stronach robota przy jednoczesnym braku poślizgów i zdolności do niemal natychmiastowego zatrzymania się.

Hasła powiązane z Tetra: Zawody robotów, Katalog robotów, MicroMouse, MM

Poprzednie: Termotransfer «» Następne: Topnik

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

EV3 Ketchup House AVR Xmega Datasheet
LabVIEW CAN IR PWM
PCB Silniki szczotkowe USB Biped

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje 139 haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.

Copyright Treker, FORBOT.pl - robotyka amatorska, polityka prywatności leksykonu