Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

TCRT1000

Poprzednie: TB6612 «» Następne: TCRT5000

TCRT1000 - Transoptor odbiciowy (refleksyjny) w obudowie do montażu przewlekanego. Jego najważniejszą cechą charakterystyczną są przede wszystkim bardzo małe rozmiary, niska waga oraz przystępna cena. Wyprowadzenia są dość nietypowe, bo w formie dłuższych drutów - umożliwia to wygodny montaż czujników nawet w miejscach, gdzie montaż tradycyjnych transoptorów mógłby sprawić kłopot.

Zdjęcie czujnika TCRT1000 (źródło:tme.eu)
Grafika: Zdjęcie czujnika TCRT1000 (źródło:tme.eu)

TCRT1000 były swego czasu szczególnie popularne w robotach Minisumo, gdzie pełniły rolę „wykrywacza” linii obrysowującej obszar doyo.

Opis wyprowadzeń czujnika TCRT1000 (widok z góry)
Grafika: Opis wyprowadzeń czujnika TCRT1000 (widok z góry)

Jedną z największych wad TCRT1000 jest wymagana niewielka odległość czujnika od podłoża (szczegóły w nocie katalogowej), są one także trudno dostępne w mniejszych sklepach elektronicznych.

Hasła powiązane z TCRT1000: KTIR0711S, TCRT5000, CNY70

Poprzednie: TB6612 «» Następne: TCRT5000

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje $ile_hasel") ?> haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.