Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

TB6612

Poprzednie: Światłolub «» Następne: TCRT1000

TB6612 - Podwójny mostek H, w miniaturowej obudowie do montażu powierzchniowego SSOP-24. Trudniejszy niż w przypadku popularnego L293 montaż, wyższa cena i nieco mniej ofert w sklepach, są rekompensowane przez zdecydowanie lepsze parametry - prąd ciągły do 1.2A/kanał (do 3.2A prądu chwilowego) oraz niższy spadek napięcia.

Zdjęcie poglądowe układu TB6612
Grafika: Zdjęcie poglądowe układu TB6612

Dodatkowo część logiczna może być zasilana już w zakresie 2.7 - 5.5V, napięcie zasilania silników to maks. 15V, układ posiada też funkcję 'Stand by', która ogranicza pobór prądu z 1.5mA do 1uA. Wbudowane zabezpieczenie temperaturowe ochroni TB6612 przed przegrzaniem.

Struktura układu TB6612 - poszczególne piny są opisane w nocie katalogowej
Grafika: Struktura układu TB6612 - poszczególne piny są opisane w nocie katalogowej

Popularne rozwiązanie na forum, to łączenie dwóch kanałów w jeden, przez co możliwe jest osiągnięcie jeszcze wyższego maksymalnego prądu ciągłego do 2A, co umożliwia np. w pełni bezpieczne (duży 'zapas' prądu) wysterowanie cenionych mikrosilników z Pololu.

Firma Pololu oferuje też specjalny moduł, który jest jednocześnie adapterem obudowy SSOP-24 na montaż przewlekany.

Moduł/adapter firmy Pololu
Grafika: Moduł/adapter firmy Pololu

Hasła powiązane z TB6612: L293, L298, Mostek H

Poprzednie: Światłolub «» Następne: TCRT1000

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje $ile_hasel") ?> haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.