Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

STK500v2

Poprzednie: STK200 «» Następne: Sumo

STK500v2 - Popularny programator mikrokontrolerów AVR, komunikujący się z komputerem przez interfejs USB, a z programowanych układem przez interfejs SPI. Często mylony z STK500, który jest zestawem uruchomieniowym, zawierającym w sobie m.in. programator.

STK500v2

W przeciwieństwie do np. USBasp, STK500v2 jest uważany za prostszy w konfiguracji, zwłaszcza, że istnieją wersje z przełącznikiem trybu HID, który nie wymaga instalowania specjalnych sterowników i jest wykrywany przez większość systemów operacyjnych (w tym Windows 7 64bit) natychmiast po podłączeniu.

Istnieje możliwość integracji programatora ze środowiskami programistycznymi, takimi, jak np. Bascom-AVR i AVR Studio. Jest też obsługiwany bezproblemowo przez programy typu PonyProg, avrdude i nakładki graficzne, jak np. SinaProg.

Hasła powiązane z STK500v2: USBasp, AVR Studio (Atmel Studio), BASCOM, BASCOM-AVR, AVR, STK200, KANDA

Poprzednie: STK200 «» Następne: Sumo

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje $ile_hasel") ?> haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.