Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

STK500v2

Poprzednie: STK200 «» Następne: Sumo

STK500v2 - Popularny programator mikrokontrolerów AVR, komunikujący się z komputerem przez interfejs USB, a z programowanych układem przez interfejs SPI. Często mylony z STK500, który jest zestawem uruchomieniowym, zawierającym w sobie m.in. programator.

STK500v2

W przeciwieństwie do np. USBasp, STK500v2 jest uważany za prostszy w konfiguracji, zwłaszcza, że istnieją wersje z przełącznikiem trybu HID, który nie wymaga instalowania specjalnych sterowników i jest wykrywany przez większość systemów operacyjnych (w tym Windows 7 64bit) natychmiast po podłączeniu.

Istnieje możliwość integracji programatora ze środowiskami programistycznymi, takimi, jak np. Bascom-AVR i AVR Studio. Jest też obsługiwany bezproblemowo przez programy typu PonyProg, avrdude i nakładki graficzne, jak np. SinaProg.

Hasła powiązane z STK500v2: USBasp, AVR Studio (Atmel Studio), BASCOM, BASCOM-AVR, AVR, STK200, KANDA

Poprzednie: STK200 «» Następne: Sumo

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

EV3 Ketchup House AVR Xmega Datasheet
LabVIEW CAN IR PWM
PCB Silniki szczotkowe USB Biped

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje 139 haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.

Copyright Treker, FORBOT.pl - robotyka amatorska, polityka prywatności leksykonu