Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

STK200

Poprzednie: Stacja lutownicza «» Następne: STK500v2

STK200 - Jeden z najprostszych i najtańszych programatorów AVR. Sam programator składa się zaledwie z kilku elementów. Jako wyjście stosuje się zazwyczaj złącze IDC10, lub bezpośrednio tasiemkę w standardzie KANDA.

Przykładowy programator STK200
Grafika: Przykładowy programator STK200

Niewątpliwą zaletą STK200 jest możliwość wykonania go samemu nie posiadając innego programatora, gdyż nie posiada on programowalnego mikrokontrolera (w przeciwieństwie do USBasp, czy STK500v2). Do wad należy dodać konieczność dołączenia zewnętrznego zasilania. Złącze LPT w przeciwieństwie do USB nie ma fizycznie wyprowadzonego zasilania 5V. Konieczne jest również posiadanie portu LPT w komputerze. Należy zaznaczyć, że większość przejściówek usb-lpt nie współpracuje z STK200 w sposób prawidłowy.

Hasła powiązane z STK200: USBasp, STK500v2, KANDA

Poprzednie: Stacja lutownicza «» Następne: STK500v2

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

EV3 Ketchup House AVR Xmega Datasheet
LabVIEW CAN IR PWM
PCB Silniki szczotkowe USB Biped

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje 139 haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.

Copyright Treker, FORBOT.pl - robotyka amatorska, polityka prywatności leksykonu