Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

Robotyka

Poprzednie: Robot Challenge «» Następne: RTC

Robotyka - Obszerna dziedzina nauki zajmująca się… robotami. Łączy w integralną całość zagadnienia z takich dziedzin, jak mechanika, automatyka, elektronika, matematyka, czy infromatyka (i wielu innych). Informatyka „profesjonalna” na ogół zajmuje się zagadnieniami związanymi z przemysłem oraz badaniami np. nad sztuczną inteligencją. Robotyka amatorska to pole do popisu dla hobbystów, którzy swoje roboty budują w zaciszach swoich domów, uczelni i warsztatów.

Rozwój robotyki na przestrzeni ostatnich lat można określić jako wykładniczy - zarówno amatorskie, jak i profesjonalne konstrukcje stają się coraz lepsze, a postępująca technika miniaturyzacji, źródeł zasilania czy sprawnych efektorów, otwiera coraz to więcej możliwości do rozwoju.

Słowo „robot” po raz pierwszy zostało wykorzystane w 1920 roku przez czecha Karel Čapekw jego książce. Początki robotyki przypisuje się na lata 60-te, kiedy to zaczęły powstawać pierwsze manipulatory przemysłowe.

Hasła powiązane z Robotyka: Forbot, Klasyfikacja konstruktorów, Katalog robotów

Poprzednie: Robot Challenge «» Następne: RTC

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

EV3 Ketchup House AVR Xmega Datasheet
LabVIEW CAN IR PWM
PCB Silniki szczotkowe USB Biped

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje 139 haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.

Copyright Treker, FORBOT.pl - robotyka amatorska, polityka prywatności leksykonu