Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

RepRap

Poprzednie: RC5 «» Następne: ROBO-HOBBY

RepRap - Projekt Open Source, współtworzony przez internautów-pasjonatów. Jego celem jest stworzenie drukarki 3D o jak najlepszych osiągach, przy pomocy domowych środków. Mianem "RepRap" określane jest wiele rodzajów drukarek, w szczególności najróżniejsze modyfikacje podstawowych wersji.

_reklama_

Choć - z założenia - RepRap ma być maszyną samoreplikującą się, w praktyce ogranicza się to do wydruku tylko kilku elementów konstrukcyjnych; resztę, jak np. silniki, elektronika, paski napędowe, głowica ekstrudera itp., trzeba zdobyć we własnym zakresie kupując gotowe, demontując z różnych urządzeń, zlecając wykonanie lub wykonując je samodzielnie.

Jeden z pierwszych projektów działającej niekomercyjnej drukarki 3D
Grafika: Jeden z pierwszych projektów działającej niekomercyjnej drukarki 3D

Jednym z najważniejszych celów inicjatora projektu, dr Adriana Bowyer, było przeniesienie ideologii Open Source z oprogramowania na przemysł tak, żeby każdy był w stanie wyprodukować we własnym domu potrzebną część. Jednym z elementów tego celu jest utworzenie olbrzymiej biblioteki modeli 3D różnych przedmiotów, które w prosty sposób można przygotować do wydruku. W tym temacie można przeczytać nieco więcej o RepRap.

Poprzednie: RC5 «» Następne: ROBO-HOBBY

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

EV3 Ketchup House AVR Xmega Datasheet
LabVIEW CAN IR PWM
PCB Silniki szczotkowe USB Biped

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje 139 haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.

Copyright Treker, FORBOT.pl - robotyka amatorska, polityka prywatności leksykonu