Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

RepRap

Poprzednie: RC5 «» Następne: ROBO-HOBBY

RepRap - Projekt Open Source, współtworzony przez internautów-pasjonatów. Jego celem jest stworzenie drukarki 3D o jak najlepszych osiągach, przy pomocy domowych środków. Mianem "RepRap" określane jest wiele rodzajów drukarek, w szczególności najróżniejsze modyfikacje podstawowych wersji.

_reklama_

Choć - z założenia - RepRap ma być maszyną samoreplikującą się, w praktyce ogranicza się to do wydruku tylko kilku elementów konstrukcyjnych; resztę, jak np. silniki, elektronika, paski napędowe, głowica ekstrudera itp., trzeba zdobyć we własnym zakresie kupując gotowe, demontując z różnych urządzeń, zlecając wykonanie lub wykonując je samodzielnie.

Jeden z pierwszych projektów działającej niekomercyjnej drukarki 3D
Grafika: Jeden z pierwszych projektów działającej niekomercyjnej drukarki 3D

Jednym z najważniejszych celów inicjatora projektu, dr Adriana Bowyer, było przeniesienie ideologii Open Source z oprogramowania na przemysł tak, żeby każdy był w stanie wyprodukować we własnym domu potrzebną część. Jednym z elementów tego celu jest utworzenie olbrzymiej biblioteki modeli 3D różnych przedmiotów, które w prosty sposób można przygotować do wydruku. W tym temacie można przeczytać nieco więcej o RepRap.

Poprzednie: RC5 «» Następne: ROBO-HOBBY

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje $ile_hasel") ?> haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.