Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

Pololu

Poprzednie: Plecionka «» Następne: Polulki

Pololu - Firma z USA, słynąca z ogromnego wyboru części znajdujących zastosowanie w robotyce amatorskiej, a także gotowych zestawów do budowy robotów. Za sprawą polskich dystrybutorów (np. sklepu Botland), coraz więcej podzespołów z Pololu można zakupić w naszym kraju.

Szczególnie popularne są obecnie tzw. 'mikrosilniki Pololu' wraz z kołami i mocowaniami, sterowniki serw serii Maestro oraz moduły mostków H.

Warto również wspomnieć, że oferowany w Pololu i dokładnie udokumentowany robot '3pi', odegrał w Polsce ważną rolę, przyczyniając się do wprowadzenia regulatorów PD oraz PID jako usprawnienia algorytmów działania line followerów. Zastosowane w nim silniki do dzisiaj są bardzo często spotykane w konkursowych konstrukcjach.

Zdjęcie robota 3pi
Grafika: Zdjęcie robota 3pi

Z pełną ofertą można się zapoznać na stronie sklepu:

Logotyp www.pololu.com
Grafika: Logotyp www.pololu.com

Hasła powiązane z Pololu: Mikroprocesor, Ball caster, Mikrosilniki Pololu, Polulki, Maestro

Poprzednie: Plecionka «» Następne: Polulki

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

EV3 Ketchup House AVR Xmega Datasheet
LabVIEW CAN IR PWM
PCB Silniki szczotkowe USB Biped

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje 139 haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.

Copyright Treker, FORBOT.pl - robotyka amatorska, polityka prywatności leksykonu