Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

Pololu

Poprzednie: Plecionka «» Następne: Polulki

Pololu - Firma z USA, słynąca z ogromnego wyboru części znajdujących zastosowanie w robotyce amatorskiej, a także gotowych zestawów do budowy robotów. Za sprawą polskich dystrybutorów (np. sklepu Botland), coraz więcej podzespołów z Pololu można zakupić w naszym kraju.

Szczególnie popularne są obecnie tzw. 'mikrosilniki Pololu' wraz z kołami i mocowaniami, sterowniki serw serii Maestro oraz moduły mostków H.

Warto również wspomnieć, że oferowany w Pololu i dokładnie udokumentowany robot '3pi', odegrał w Polsce ważną rolę, przyczyniając się do wprowadzenia regulatorów PD oraz PID jako usprawnienia algorytmów działania line followerów. Zastosowane w nim silniki do dzisiaj są bardzo często spotykane w konkursowych konstrukcjach.

Zdjęcie robota 3pi
Grafika: Zdjęcie robota 3pi

Z pełną ofertą można się zapoznać na stronie sklepu:

Logotyp www.pololu.com
Grafika: Logotyp www.pololu.com

Hasła powiązane z Pololu: Mikroprocesor, Ball caster, Mikrosilniki Pololu, Polulki, Maestro

Poprzednie: Plecionka «» Następne: Polulki

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje $ile_hasel") ?> haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.