Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

OpenCV

Poprzednie: Nawyk «» Następne: Oscyloskop

OpenCV - Biblioteka gromadząca ponad 2500 funkcji napisanych w języku C, przeznaczonych do różnych zadań związanych z przetwarzaniem obrazów w czasie rzeczywistym. Biblioteki te można pobrać i używać za darmo.

OpenCV jest bardzo dobrze udokumentowana, na stronie projektu można także znaleźć wiele tutorialów i kursów pomocnych w nauce korzystania z różnych funkcji.

Możliwości OpenCV
Grafika: Możliwości OpenCV

Biblioteki te są niemal gotowym rozwiązaniem w momencie, gdy potrzebna jest sprawna obsługa tzw. wizji maszynowej - np. gdy chcemy, aby nasz robot podążał za piłką albo rozwiązywał kostkę Rubika. Wadą są dość duże wymagania sprzętowe - do płynnego działania bibliotek najczęściej będzie nam potrzebny komputer PC.

Więcej o OpenCV można się dowiedzieć na stronie projektu.

Poprzednie: Nawyk «» Następne: Oscyloskop

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje $ile_hasel") ?> haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.