Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

OpenCV

Poprzednie: Nawyk «» Następne: Oscyloskop

OpenCV - Biblioteka gromadząca ponad 2500 funkcji napisanych w języku C, przeznaczonych do różnych zadań związanych z przetwarzaniem obrazów w czasie rzeczywistym. Biblioteki te można pobrać i używać za darmo.

OpenCV jest bardzo dobrze udokumentowana, na stronie projektu można także znaleźć wiele tutorialów i kursów pomocnych w nauce korzystania z różnych funkcji.

Możliwości OpenCV
Grafika: Możliwości OpenCV

Biblioteki te są niemal gotowym rozwiązaniem w momencie, gdy potrzebna jest sprawna obsługa tzw. wizji maszynowej - np. gdy chcemy, aby nasz robot podążał za piłką albo rozwiązywał kostkę Rubika. Wadą są dość duże wymagania sprzętowe - do płynnego działania bibliotek najczęściej będzie nam potrzebny komputer PC.

Więcej o OpenCV można się dowiedzieć na stronie projektu.

Poprzednie: Nawyk «» Następne: Oscyloskop

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

EV3 Ketchup House AVR Xmega Datasheet
LabVIEW CAN IR PWM
PCB Silniki szczotkowe USB Biped

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje 139 haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.

Copyright Treker, FORBOT.pl - robotyka amatorska, polityka prywatności leksykonu