Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

Mini-Z

Poprzednie: Mikrosilniki Pololu «» Następne: Minisumo

Mini-Z - Marka zdalnie sterowanych samochodów produkowanych przez firmę Kyosho Corporation. Samochody te robione są w skali 1:28 i mają budowę modułową - składają się z jednego z kilku rodzajów podwozia (wheelbase) i jednej z bardzo wielu karoserii (body).

Mini-Z jest szczególnie popularne w Japonii, gdzie organizowane są nawet specjalne zawody realizowane na miniaturowych makietach torów wyścigowych. Samochody rozwijają prędkości nawet do 99km/h (sic!), co wymaga od nich wyjątkowo dobrych właściwości trakcyjnych.

Zawody Mini-Z (źródło:kyoshomadeira.com)
Grafika: Zawody Mini-Z (źródło:kyoshomadeira.com)

Z tego powodu, opony z Mini-Z uchodzą w robotyce za jeden z najlepszych materiałów do „ogumienia” najszybszych robotów Micro Mouse oraz Line Follower. Niewielkie wymiary, niska masa oraz ogromna przyczepność bardzo dobrze współgrają np. z miniaturowymi silnikami Pololu i coraz częściej można zaobserwować takie połączenie na zawodach europejskich. Również w Japonii opony Mini-Z robią karierę jako ogumienie kół najszybszych robotów Micro Mouse (najprawdopodobniej to właśnie dzięki japońskim robotycznym blogom, pomysł przedostał się do Europy).

Zdjęcie przestawia opony Mini-Z w zastosowaniu jako ogumienie robota kategorii Micro Mouse
Grafika: Zdjęcie przestawia opony Mini-Z w zastosowaniu jako ogumienie robota kategorii Micro Mouse

Hasła powiązane z Mini-Z: Silikon, MicroMouse

Poprzednie: Mikrosilniki Pololu «» Następne: Minisumo

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

EV3 Ketchup House AVR Xmega Datasheet
LabVIEW CAN IR PWM
PCB Silniki szczotkowe USB Biped

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje 139 haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.

Copyright Treker, FORBOT.pl - robotyka amatorska, polityka prywatności leksykonu