Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

Mini-Z

Poprzednie: Mikrosilniki Pololu «» Następne: Minisumo

Mini-Z - Marka zdalnie sterowanych samochodów produkowanych przez firmę Kyosho Corporation. Samochody te robione są w skali 1:28 i mają budowę modułową - składają się z jednego z kilku rodzajów podwozia (wheelbase) i jednej z bardzo wielu karoserii (body).

Mini-Z jest szczególnie popularne w Japonii, gdzie organizowane są nawet specjalne zawody realizowane na miniaturowych makietach torów wyścigowych. Samochody rozwijają prędkości nawet do 99km/h (sic!), co wymaga od nich wyjątkowo dobrych właściwości trakcyjnych.

Zawody Mini-Z (źródło:kyoshomadeira.com)
Grafika: Zawody Mini-Z (źródło:kyoshomadeira.com)

Z tego powodu, opony z Mini-Z uchodzą w robotyce za jeden z najlepszych materiałów do „ogumienia” najszybszych robotów Micro Mouse oraz Line Follower. Niewielkie wymiary, niska masa oraz ogromna przyczepność bardzo dobrze współgrają np. z miniaturowymi silnikami Pololu i coraz częściej można zaobserwować takie połączenie na zawodach europejskich. Również w Japonii opony Mini-Z robią karierę jako ogumienie kół najszybszych robotów Micro Mouse (najprawdopodobniej to właśnie dzięki japońskim robotycznym blogom, pomysł przedostał się do Europy).

Zdjęcie przestawia opony Mini-Z w zastosowaniu jako ogumienie robota kategorii Micro Mouse
Grafika: Zdjęcie przestawia opony Mini-Z w zastosowaniu jako ogumienie robota kategorii Micro Mouse

Hasła powiązane z Mini-Z: Silikon, MicroMouse

Poprzednie: Mikrosilniki Pololu «» Następne: Minisumo

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje $ile_hasel") ?> haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.