Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

Mikrosilniki Pololu

Poprzednie: Mikroprocesor «» Następne: Mini-Z

Mikrosilniki Pololu - Popularna wśród robotyków-amatorów seria silników prądu stałego ze zintegrowanymi przekładniami. Były one pierwotnie dostępne tylko na stronie firmy Pololu, ale od pewnego czasu można je spotkać w polskich sklepach oraz na aukcjach internetowych.

Cechą charakterystyczną dla mikrosilników Pololu są ich małe wymiary, niewielka masa oraz szeroki wybór przełożeń przekładni, co umożliwia łatwe dopasowanie prędkości i momentu obrotowego do potrzeb. Dostępne są także dopasowane akcesoria, jak specjalne uchwyty do montażu, koła o różnych średnicach, czy zestawy enkoderów optycznych, montowanych pod silnikiem.

Zdjęcie przykładowego mikrosilnika Pololu
Grafika: Zdjęcie przykładowego mikrosilnika Pololu

W ofercie Pololu i innych sklepów, można obecnie spotkać kilka odmian tych popularnych silników. Dużym zainteresowaniem cieszą się silniki z przedłużaną z tyłu ośką, ponieważ pozwalają na montaż enkoderów. Istotny jest także podział silników na „zwykłe” i wersję HP. Silniki HP są na ogół droższe, ale za to dysponują większym momentem obrotowym.

Mikrosilniki Pololu, jak każde silniki, słyną niestety z awaryjności w przypadku korzystania z nich w skrajnych warunkach (częste zmiany kierunku obrotu, duże i zmienne siły tnące działające na oś, przewoltowanie silników, zatrzymywanie osi działającego silnika), co wymusza zazwyczaj na konstruktorach robotów Minisumo oraz Line Follower posiadanie zapasowych zestawów.

Hasła powiązane z Mikrosilniki Pololu: Pololu, Silnik krokowy (skokowy), Mostek H, Silnik bezszczotkowy (BLDC), Polulki

Poprzednie: Mikroprocesor «» Następne: Mini-Z

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

EV3 Ketchup House AVR Xmega Datasheet
LabVIEW CAN IR PWM
PCB Silniki szczotkowe USB Biped

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje 139 haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.

Copyright Treker, FORBOT.pl - robotyka amatorska, polityka prywatności leksykonu