Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

Mikrosilniki Pololu

Poprzednie: Mikroprocesor «» Następne: Mini-Z

Mikrosilniki Pololu - Popularna wśród robotyków-amatorów seria silników prądu stałego ze zintegrowanymi przekładniami. Były one pierwotnie dostępne tylko na stronie firmy Pololu, ale od pewnego czasu można je spotkać w polskich sklepach oraz na aukcjach internetowych.

Cechą charakterystyczną dla mikrosilników Pololu są ich małe wymiary, niewielka masa oraz szeroki wybór przełożeń przekładni, co umożliwia łatwe dopasowanie prędkości i momentu obrotowego do potrzeb. Dostępne są także dopasowane akcesoria, jak specjalne uchwyty do montażu, koła o różnych średnicach, czy zestawy enkoderów optycznych, montowanych pod silnikiem.

Zdjęcie przykładowego mikrosilnika Pololu
Grafika: Zdjęcie przykładowego mikrosilnika Pololu

W ofercie Pololu i innych sklepów, można obecnie spotkać kilka odmian tych popularnych silników. Dużym zainteresowaniem cieszą się silniki z przedłużaną z tyłu ośką, ponieważ pozwalają na montaż enkoderów. Istotny jest także podział silników na „zwykłe” i wersję HP. Silniki HP są na ogół droższe, ale za to dysponują większym momentem obrotowym.

Mikrosilniki Pololu, jak każde silniki, słyną niestety z awaryjności w przypadku korzystania z nich w skrajnych warunkach (częste zmiany kierunku obrotu, duże i zmienne siły tnące działające na oś, przewoltowanie silników, zatrzymywanie osi działającego silnika), co wymusza zazwyczaj na konstruktorach robotów Minisumo oraz Line Follower posiadanie zapasowych zestawów.

Hasła powiązane z Mikrosilniki Pololu: Pololu, Silnik krokowy (skokowy), Mostek H, Silnik bezszczotkowy (BLDC), Polulki

Poprzednie: Mikroprocesor «» Następne: Mini-Z

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje $ile_hasel") ?> haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.