Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

MicroMouse

Poprzednie: MATLAB «» Następne: Mikrokontroler

MicroMouse - Jedna z konkurencji rozgrywanych na zawodach robotów. Micromouse (Myszy), czyli roboty których zadaniem jest jak najszybsze zbadanie labiryntu, dotarcie do jego środka i powrót do punktu wyjściowego. Roboty przystosowane do takich zawodów są małe i szybkie, posiadają czujniki lokalizujące ściany oraz (przeważnie) zaawansowane algorytmy mapowania. Konkurencja ta w Polsce stawia dopiero pierwsze kroki.

Przykładowy robot micromouse
Grafika: Przykładowy robot micromouse

Dokładne opisy najlepszy robotów tego typu można znaleźć w katalogu robotów na Forbot.pl

Hasła powiązane z MicroMouse: Klasyfikacja konstruktorów, Zawody robotów, Katalog robotów, Enkoder inkrementalny (przyrostowy), Tetra, Enkoder magnetyczny, Enkoder optyczny

Poprzednie: MATLAB «» Następne: Mikrokontroler

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje $ile_hasel") ?> haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.