Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

MicroMouse

Poprzednie: MATLAB «» Następne: Mikrokontroler

MicroMouse - Jedna z konkurencji rozgrywanych na zawodach robotów. Micromouse (Myszy), czyli roboty których zadaniem jest jak najszybsze zbadanie labiryntu, dotarcie do jego środka i powrót do punktu wyjściowego. Roboty przystosowane do takich zawodów są małe i szybkie, posiadają czujniki lokalizujące ściany oraz (przeważnie) zaawansowane algorytmy mapowania. Konkurencja ta w Polsce stawia dopiero pierwsze kroki.

Przykładowy robot micromouse
Grafika: Przykładowy robot micromouse

Dokładne opisy najlepszy robotów tego typu można znaleźć w katalogu robotów na Forbot.pl

Hasła powiązane z MicroMouse: Klasyfikacja konstruktorów, Zawody robotów, Katalog robotów, Enkoder inkrementalny (przyrostowy), Tetra, Enkoder magnetyczny, Enkoder optyczny

Poprzednie: MATLAB «» Następne: Mikrokontroler

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

EV3 Ketchup House AVR Xmega Datasheet
LabVIEW CAN IR PWM
PCB Silniki szczotkowe USB Biped

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje 139 haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.

Copyright Treker, FORBOT.pl - robotyka amatorska, polityka prywatności leksykonu