Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

Magnetometr

Poprzednie: Maestro «» Następne: MATLAB

Magnetometr - Urządzenie elektryczne służące do wykrywania oraz pomiaru różnych właściwości pola magnetycznego takich, jak natężenie i kierunek linii tego pola. Wyróżnia się kilka rodzajów magnetometrów, przy czym w „domowych” zastosowaniach najpopularniejszy jest magnetometr transduktorowy i wibracyjny.

Magnetometr wibracyjny wykorzystuje do działania drgającą sztabkę magnesu, która odchyla drugą sztabkę - wpływ zewnętrznego pola magnetycznego może zostać zaobserwowany podczas zmian w odchyleniu tej sztabki.

Magnetometr transduktorowy wykorzystuje do działania zjawisko indukcji magnetycznej - po nasyceniu rdzenia magnetycznego sinusoidalnym, zmiennym polem magnetycznym, obserwuje się pojawianie na „wyjściu” składowe harmoniczne (np. z wykorzystaniem algorytmu FFT), a na podstawie niezerowej drugiej harmonicznej możliwe jest określenie wpływu zewnętrznego pola magnetycznego.

Poprzednie: Maestro «» Następne: MATLAB

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

EV3 Ketchup House AVR Xmega Datasheet
LabVIEW CAN IR PWM
PCB Silniki szczotkowe USB Biped

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje 139 haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.

Copyright Treker, FORBOT.pl - robotyka amatorska, polityka prywatności leksykonu