Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

Maestro

Poprzednie: LineFollower «» Następne: Magnetometr

Maestro - Nazwa rodziny serwokontrolerów firmy Pololu. Zbudowane są one na pojedynczych mikrokontrolerach z obsługą USB, dzięki czemu mają bardzo małe rozmiary.

Zdjęcie rodziny serwokontrolerów Maestro (źródło:pololu.com)
Grafika: Zdjęcie rodziny serwokontrolerów Maestro (źródło:pololu.com)

Cechą charakterystyczną serwokontrolerów Maestro jest dość rzadko spotykana obsługa parametrów dotyczących sterowania serw - możliwość nadania każdemu serwu indywidualnie maksymalnego przyspieszenia i maksymalnej prędkości.

Na dzień dzisiejszy, w ofercie Pololu znajdują się 4 serwokontrolery Maestro:

• Micro Maestro - obsługuje do 6 serw modelarskich; najmniejszy z układów
• Mini Maestro 12 - obsługuje do 12 serw modelarskich
• Mini Maestro 18 - obsługuje do 18 serw modelarskich, pierwszy ze złączem śrubowym dla zasilania serw
• Mini Maestro 24 - obsługuje do 24 serw, również posiada śrubowe złącze zasilania.

Wszystkie te układy są dostępne w formie złożonej (polutowanej) oraz w formie "częściowo złożonej", odrobinę tańszej.

_reklama_

Serwokontrolery Maestro można obsługiwać na kilka sposobów - podstawowym jest interfejs USB. Dzięki specjalnej aplikacji "Maestro Control Center" możliwe jest sterowanie każdym serwem bezpośrednio z komputera, a także pisanie sekwencji i prostych skryptów. Przy użyciu Micro Maestro, kilku serw i kawałków laminatu, jesteśmy w stanie stworzyć np. manipulator, który może wykonywać proste, zautomatyzowane czynności. Maestro umożliwia również komunikację przez UART, a więc bez problemów można go zastosować w mikroprocesorowych systemach wbudowanych.

Maestro są szczególnie powszechne w przypadku robotów kroczących, jak np. hexapody, gdyż umożliwiają odciążenie głównego mikrokontrolera z dbania o krytyczne czasowo funkcje obsługi serw.

Hasła powiązane z Maestro: Hexapod, Serwo modelarskie, Serwomechanizm

Poprzednie: LineFollower «» Następne: Magnetometr

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje $ile_hasel") ?> haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.