Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

MATLAB

Poprzednie: Magnetometr «» Następne: MicroMouse

MATLAB - Złożone, matematyczno-symulacyjne środowisko programistyczne, bardzo powszechnie stosowane w środowiskach inżynierskich i naukowych. Charakteryzują je duże możliwości łączenia wielu powszechnie dostępnych i stworzonych przez użytkownika bibliotek w celu rozwiązania złożonych problemów.

Zrzut ekranu przedstawiający interfejs MATLAB'a
Grafika: Zrzut ekranu przedstawiający interfejs MATLAB'a

MATLAB początkowo został stworzony z myślą o obliczeniach przeprowadzanych na macierzach, przez co funkcja ta jest bardzo dopracowana i wygodna. Z czasem pojawiły się nowe moduły umożliwiające np. wizualizacje w postaci wykresów 2D i 3D, animacji oraz prostych grafik, a także tzw. Toolbox’y - zbiory mniej lub bardziej złożonych aplikacji i narzędzi zintegrowanych ze środowiskiem MATLAB. Toolbox’y rozszerzają znacznie możliwości MATLABA, umożliwiając wykorzystanie go nie tylko w inżynierii i pracach „ściśle naukowych”, ale także w ekonomii, geografii i zastosowaniach audio.

Pakiet MATLAB, wraz z Toolbox’em SIMULINK, jest podstawowym narzędziem pracy na studiach na kierunkach związanych z automatyką i robotyką.

Hasła powiązane z MATLAB: AVR Studio (Atmel Studio), BASCOM, BASCOM-AVR, Eagle, Inventor (Autodesk Inventor)

Poprzednie: Magnetometr «» Następne: MicroMouse

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje $ile_hasel") ?> haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.