Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

MATLAB

Poprzednie: Magnetometr «» Następne: MicroMouse

MATLAB - Złożone, matematyczno-symulacyjne środowisko programistyczne, bardzo powszechnie stosowane w środowiskach inżynierskich i naukowych. Charakteryzują je duże możliwości łączenia wielu powszechnie dostępnych i stworzonych przez użytkownika bibliotek w celu rozwiązania złożonych problemów.

Zrzut ekranu przedstawiający interfejs MATLAB'a
Grafika: Zrzut ekranu przedstawiający interfejs MATLAB'a

MATLAB początkowo został stworzony z myślą o obliczeniach przeprowadzanych na macierzach, przez co funkcja ta jest bardzo dopracowana i wygodna. Z czasem pojawiły się nowe moduły umożliwiające np. wizualizacje w postaci wykresów 2D i 3D, animacji oraz prostych grafik, a także tzw. Toolbox’y - zbiory mniej lub bardziej złożonych aplikacji i narzędzi zintegrowanych ze środowiskiem MATLAB. Toolbox’y rozszerzają znacznie możliwości MATLABA, umożliwiając wykorzystanie go nie tylko w inżynierii i pracach „ściśle naukowych”, ale także w ekonomii, geografii i zastosowaniach audio.

Pakiet MATLAB, wraz z Toolbox’em SIMULINK, jest podstawowym narzędziem pracy na studiach na kierunkach związanych z automatyką i robotyką.

Hasła powiązane z MATLAB: AVR Studio (Atmel Studio), BASCOM, BASCOM-AVR, Eagle, Inventor (Autodesk Inventor)

Poprzednie: Magnetometr «» Następne: MicroMouse

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

EV3 Ketchup House AVR Xmega Datasheet
LabVIEW CAN IR PWM
PCB Silniki szczotkowe USB Biped

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje 139 haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.

Copyright Treker, FORBOT.pl - robotyka amatorska, polityka prywatności leksykonu