Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

LineFollower

Poprzednie: Li-pol (Li-po, Li-Poly) «» Następne: Maestro

LineFollower - (Linefollowery) to roboty startujące w zawodach, na których rozgrywana jest kategoria Follow The Line (FTL). Przeważnie są to małe i szybkie konstrukcje (najszybsze Polskie roboty osiągają średnie prędkości powyżej 2,3m/s), których zadaniem jest przejechanie wyznaczonej trasy w jak najkrótszym czasie, roboty ścigają się na białym podłożu z wyznaczoną czarną trasą (lub odwrotnie).

Do zawodów dopuszczane są przeważnie roboty nieprzekraczające swoimi rozmiarami formatu kartki A4. Jest to jedna z najbardziej popularnych konkurencji w Polsce jak i na świecie. Dodatkowo od pewnego czasu rozgrywane są zawody Follow the Line Enhanced (z przeszkodami), podczas których roboty wyposażone są w czujniki odległości, dzięki którym mogą wykrywać przeszkody znajdujące się na trasie omijać je i powracać na właściwy tor.

Dokładne opisy najlepszy robotów tego typu można znaleźć w katalogu robotów na Forbot.pl

Hasła powiązane z LineFollower: Klasyfikacja konstruktorów, Napęd tunelowy, Zawody robotów, KTIR0711S, Ball caster, CNY70, Katalog robotów, Mikrosilniki Pololu

Poprzednie: Li-pol (Li-po, Li-Poly) «» Następne: Maestro

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje $ile_hasel") ?> haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.