Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

LineFollower

Poprzednie: Li-pol (Li-po, Li-Poly) «» Następne: Maestro

LineFollower - (Linefollowery) to roboty startujące w zawodach, na których rozgrywana jest kategoria Follow The Line (FTL). Przeważnie są to małe i szybkie konstrukcje (najszybsze Polskie roboty osiągają średnie prędkości powyżej 2,3m/s), których zadaniem jest przejechanie wyznaczonej trasy w jak najkrótszym czasie, roboty ścigają się na białym podłożu z wyznaczoną czarną trasą (lub odwrotnie).

Do zawodów dopuszczane są przeważnie roboty nieprzekraczające swoimi rozmiarami formatu kartki A4. Jest to jedna z najbardziej popularnych konkurencji w Polsce jak i na świecie. Dodatkowo od pewnego czasu rozgrywane są zawody Follow the Line Enhanced (z przeszkodami), podczas których roboty wyposażone są w czujniki odległości, dzięki którym mogą wykrywać przeszkody znajdujące się na trasie omijać je i powracać na właściwy tor.

Dokładne opisy najlepszy robotów tego typu można znaleźć w katalogu robotów na Forbot.pl

Hasła powiązane z LineFollower: Klasyfikacja konstruktorów, Napęd tunelowy, Zawody robotów, KTIR0711S, Ball caster, CNY70, Katalog robotów, Mikrosilniki Pololu

Poprzednie: Li-pol (Li-po, Li-Poly) «» Następne: Maestro

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

EV3 Ketchup House AVR Xmega Datasheet
LabVIEW CAN IR PWM
PCB Silniki szczotkowe USB Biped

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje 139 haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.

Copyright Treker, FORBOT.pl - robotyka amatorska, polityka prywatności leksykonu