Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

Lego NXT

Poprzednie: LabVIEW «» Następne: LFR

Lego NXT - Specjalny zestaw klocków firmy Lego, który został przygotowany jak pomoc naukowa do zdobywania, w formie zabawy, wiedzy z dziedzin robotyki, fizyki i informatyki. Zestaw umożliwia zbudowanie wielu różnych konstrukcji, ograniczonych niemal wyłącznie wyobraźnią posiadacza. Zestawy można z łatwością łączyć ze sobą, jak również z innymi zestawami klocków firmy Lego.

Logo Lego NXT
Grafika: Logo Lego NXT "Mindstorm"

Lego NXT jest wyposażone klocki funkcyjne, takie, jak mikrokontroler z wyświetlaczem, efektory (serwonapędy), czujniki (odległości, koloru itp.) oraz przewody do wykonywania połączeń między nimi. Elementem wyposażenia jest także płyta z oprogramowaniem, które pozwala na dwa sposoby programować mikrokontroler - jedno środowisko programistyczne wykorzystuje wizualizacje w formie układania kolorowych bloczków, a drugie umożliwia programowanie w specjalnym języku programowania, zbliżonym do C. Istnieje także możliwość programowania w języku C#.

Przykładowy robot zbudowany z jednego zestawu Lego NXT
Grafika: Przykładowy robot zbudowany z jednego zestawu Lego NXT

Coraz częściej, w Polsce i na świecie, organizowane są konkursy dla zainteresowanych Lego NXT - różnorodne konkurencje wymagają budowy i programowania robotów indywidualnie i drużynowo, na czas i w systemie punktowym za wykonane zadania. Są to raczej zawody dla młodszych robotyków, ze względu na ograniczenia wiekowe.

Poprzednie: LabVIEW «» Następne: LFR

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

EV3 Ketchup House AVR Xmega Datasheet
LabVIEW CAN IR PWM
PCB Silniki szczotkowe USB Biped

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje 139 haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.

Copyright Treker, FORBOT.pl - robotyka amatorska, polityka prywatności leksykonu