Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

Lego NXT

Poprzednie: LabVIEW «» Następne: LFR

Lego NXT - Specjalny zestaw klocków firmy Lego, który został przygotowany jak pomoc naukowa do zdobywania, w formie zabawy, wiedzy z dziedzin robotyki, fizyki i informatyki. Zestaw umożliwia zbudowanie wielu różnych konstrukcji, ograniczonych niemal wyłącznie wyobraźnią posiadacza. Zestawy można z łatwością łączyć ze sobą, jak również z innymi zestawami klocków firmy Lego.

Logo Lego NXT
Grafika: Logo Lego NXT "Mindstorm"

Lego NXT jest wyposażone klocki funkcyjne, takie, jak mikrokontroler z wyświetlaczem, efektory (serwonapędy), czujniki (odległości, koloru itp.) oraz przewody do wykonywania połączeń między nimi. Elementem wyposażenia jest także płyta z oprogramowaniem, które pozwala na dwa sposoby programować mikrokontroler - jedno środowisko programistyczne wykorzystuje wizualizacje w formie układania kolorowych bloczków, a drugie umożliwia programowanie w specjalnym języku programowania, zbliżonym do C. Istnieje także możliwość programowania w języku C#.

Przykładowy robot zbudowany z jednego zestawu Lego NXT
Grafika: Przykładowy robot zbudowany z jednego zestawu Lego NXT

Coraz częściej, w Polsce i na świecie, organizowane są konkursy dla zainteresowanych Lego NXT - różnorodne konkurencje wymagają budowy i programowania robotów indywidualnie i drużynowo, na czas i w systemie punktowym za wykonane zadania. Są to raczej zawody dla młodszych robotyków, ze względu na ograniczenia wiekowe.

Poprzednie: LabVIEW «» Następne: LFR

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje $ile_hasel") ?> haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.