Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

LabVIEW

Poprzednie: L298 «» Następne: Lego NXT

LabVIEW - graficzne środowisko programistyczne firmy National Instruments. Interfejs programisty składa się z okna panelu oraz okna schematu blokowego. Językiem programowania jest język G (od angielskiego „Graphic”). Programy „pisze” się łącząc koleje bloki (zwane węzłami - nodes) za pomocą przewodów (wires), tworząc strumień przepływu danych (tzw. DataFlow).

Widok przykładowego diagramu oraz panelu użytkownika
Grafika: Widok przykładowego diagramu oraz panelu użytkownika

Celem powstania środowiska LabVIEW było oprogramowanie wirtualnych przyrządów pomiarowych tzn. takich, w których sprzęt podłączony do sterownika realizuje funkcje kondycjonowania oraz przetwarzania sygnału na postać cyfrową, cały proces przetwarzania oraz wizualizacji danych odbywa się już w sterowniku (komputer osobisty, laptop, komputer przemysłowy, inne).

Widok przykładowego diagramu oraz panelu użytkownika
Grafika: Widok przykładowego diagramu oraz panelu użytkownika

Jedną z zalet LabVIEW jest bardzo duży zakres urządzeń, z którymi może współpracować dzięki szerokiej gamie obsługiwanych interfejsów komunikacyjnych. W chwili obecnej LabVIEW posiada wiele toolboxów w tym toolboxy do symulacji układów dynamicznych, robotyki, programowania systemów czasu rzeczywistego (RT) oraz programowania układów FPGA. Dzięki temu LabVIEW posiada olbrzymie możliwości.

Na wielu uczelniach w Polsce dostępna jest licencja akademicka programu LabVIEW, dzięki czemu studenci tych uczelni mają do niego darmowy dostęp.

Hasła powiązane z LabVIEW: MATLAB

Poprzednie: L298 «» Następne: Lego NXT

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

EV3 Ketchup House AVR Xmega Datasheet
LabVIEW CAN IR PWM
PCB Silniki szczotkowe USB Biped

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje 139 haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.

Copyright Treker, FORBOT.pl - robotyka amatorska, polityka prywatności leksykonu