Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

Kondensator LOW ESR

Poprzednie: Komparator analogowy «» Następne: Krańcówka

Kondensator LOW ESR - Jest to rodzaj kondensatorów elektrolitycznych o niskiej impedancji. Ponieważ każdy fizyczny kondensator posiada oprócz pojemności pewną rezystancję (a właściwie impedancję), która może mieć negatywny wpływ na działanie różnych układów, w niektórych przypadkach dąży się do minimalizacji tej impedancji.

Istotnym przykładem są urządzenia i układy audio, które są w stanie zadziałać z wyższymi częstotliwościami, bo zastosowanie kondensatorów low ESR podnosi wartość graniczną tej wielkości. Dodatkowo, kondensatory low ESR znacznie słabiej się „grzeją” podczas pracy - pozwala to na wykorzystanie mniejszej obudowy przy takich samych parametrach względem zwykłego kondensatora elektrolitycznego. O ile na ogół można zastąpić tradycyjny kondensator, kondensatorem low ESR, to już odwrotna zamiana może się przyczynić do trwałych uszkodzeń tego elementu.

Hasła powiązane z Kondensator LOW ESR: Stabilizator liniowy DC, Przetwornica impulsowa DC, AVR, ARM

Poprzednie: Komparator analogowy «» Następne: Krańcówka

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

EV3 Ketchup House AVR Xmega Datasheet
LabVIEW CAN IR PWM
PCB Silniki szczotkowe USB Biped

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje 139 haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.

Copyright Treker, FORBOT.pl - robotyka amatorska, polityka prywatności leksykonu