Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

Kondensator LOW ESR

Poprzednie: Komparator analogowy «» Następne: Krańcówka

Kondensator LOW ESR - Jest to rodzaj kondensatorów elektrolitycznych o niskiej impedancji. Ponieważ każdy fizyczny kondensator posiada oprócz pojemności pewną rezystancję (a właściwie impedancję), która może mieć negatywny wpływ na działanie różnych układów, w niektórych przypadkach dąży się do minimalizacji tej impedancji.

Istotnym przykładem są urządzenia i układy audio, które są w stanie zadziałać z wyższymi częstotliwościami, bo zastosowanie kondensatorów low ESR podnosi wartość graniczną tej wielkości. Dodatkowo, kondensatory low ESR znacznie słabiej się „grzeją” podczas pracy - pozwala to na wykorzystanie mniejszej obudowy przy takich samych parametrach względem zwykłego kondensatora elektrolitycznego. O ile na ogół można zastąpić tradycyjny kondensator, kondensatorem low ESR, to już odwrotna zamiana może się przyczynić do trwałych uszkodzeń tego elementu.

Hasła powiązane z Kondensator LOW ESR: Stabilizator liniowy DC, Przetwornica impulsowa DC, AVR, ARM

Poprzednie: Komparator analogowy «» Następne: Krańcówka

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje $ile_hasel") ?> haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.