Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

Ketchup House

Poprzednie: Katalog robotów «» Następne: Kinematyka odwrotna

Ketchup House - jedna z konkurencji zawodów robotów. Zadaniem konstrukcji w niej startujących jest zebranie i przeniesienie na swoją linię jak najwięcej puszek keczupu.

Na starcie zawodnicy ustawiają roboty na swoich liniach bazowych (patrz ilustracja poniżej), a sędzia rozkłada puszki na losowo wybranych przecięciach linii. Następnie zawodnicy uruchamiają swoje konstrukcje. Konkurencja kończy się po upływie 3 minut lub w momencie zebrania wszystkich puszek.

Ketchup House

Roboty startujące w konkurencji Ketchup House muszą być w pełni autonomiczne. Powinny mieć możliwość wykrywania linii, z których składa się plansza oraz przenoszenia puszek.

Ketchup House

Fot. www.robotika.sk/contest/2014/

Złapane pojemniczki z ketchupem zostają zaliczona jako punkt jeżeli po zakończeniu rozgrywki będą stykać się z linią bazową. Rozmiar robota jest ograniczony do 30x30cm, wysokość oraz waga nie są ograniczone. Roboty zbierające puszki powinny unikać bezpośrednich starć z przeciwnikiem. Konkurencja przypomina nieco Puck-Collect, jednak od robotów wymagana jest większa precyzja.

Hasła powiązane z Ketchup House: LineFollower, Robot Challenge, Zawody robotów, Minisumo

Poprzednie: Katalog robotów «» Następne: Kinematyka odwrotna

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

EV3 Ketchup House AVR Xmega Datasheet
LabVIEW CAN IR PWM
PCB Silniki szczotkowe USB Biped

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje 139 haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.

Copyright Treker, FORBOT.pl - robotyka amatorska, polityka prywatności leksykonu