Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

Ketchup House

Poprzednie: Katalog robotów «» Następne: Kinematyka odwrotna

Ketchup House - jedna z konkurencji zawodów robotów. Zadaniem konstrukcji w niej startujących jest zebranie i przeniesienie na swoją linię jak najwięcej puszek keczupu.

Na starcie zawodnicy ustawiają roboty na swoich liniach bazowych (patrz ilustracja poniżej), a sędzia rozkłada puszki na losowo wybranych przecięciach linii. Następnie zawodnicy uruchamiają swoje konstrukcje. Konkurencja kończy się po upływie 3 minut lub w momencie zebrania wszystkich puszek.

Ketchup House

Roboty startujące w konkurencji Ketchup House muszą być w pełni autonomiczne. Powinny mieć możliwość wykrywania linii, z których składa się plansza oraz przenoszenia puszek.

Ketchup House

Fot. www.robotika.sk/contest/2014/

Złapane pojemniczki z ketchupem zostają zaliczona jako punkt jeżeli po zakończeniu rozgrywki będą stykać się z linią bazową. Rozmiar robota jest ograniczony do 30x30cm, wysokość oraz waga nie są ograniczone. Roboty zbierające puszki powinny unikać bezpośrednich starć z przeciwnikiem. Konkurencja przypomina nieco Puck-Collect, jednak od robotów wymagana jest większa precyzja.

Hasła powiązane z Ketchup House: LineFollower, Robot Challenge, Zawody robotów, Minisumo

Poprzednie: Katalog robotów «» Następne: Kinematyka odwrotna

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje $ile_hasel") ?> haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.