Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

KANDA

Poprzednie: JTAG «» Następne: Katalog robotów

KANDA - Rodzaj złącza popularnego wśród programistów mikrokontrolerów z rodziny AVR. Jest to złącze typu ISP (z ang. In-system programming), umożliwiające programowanie układu bez konieczności wyciągania go z urządzenia. Posiada podstawowe linie sygnałowe ISP (MISO, MOSI, SCK, RST), opcjonalnie podłączoną linię zasilania VCC (w zależności od tego, czy układ jest zasilany z programatora, czy z zewnętrznego źródła) oraz 4 połączone masy GND. Sygnały GND zostały rozmieszczone w taki sposób w złączu, aby przy montażu pasującej wtyczki IDC10 z 10-żyłową taśmą, układały się na zmianę z innymi sygnałami. Ma to na celu ekranowanie ich, czyli ochronę przed możliwymi zakłóceniami. Efektem zastosowania takiego złącza jest możliwość wykorzystania dłuższej taśmy do programatora, co z kolei pozwala na łatwiejszy i wygodniejszy dostęp do serwisowanego urządzenia.

_reklama_

Wygląd wtyku i gniazda KANDA (gniazdo - widok z góry, po zamontowaniu na płytce drukowanej)
Grafika: Wygląd wtyku i gniazda KANDA (gniazdo - widok z góry, po zamontowaniu na płytce drukowanej)

KANDA jest bardzo popularna jako "wyjście" większości programatorów AVR, choć nie zawsze stosuje się podłączanie wszystkich sygnałów masy (GND) - warto o tym pamiętać przy problemach z programowaniem układu.

Hasła powiązane z KANDA: USBasp, STK500v2, AVR, STK200

Poprzednie: JTAG «» Następne: Katalog robotów

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

EV3 Ketchup House AVR Xmega Datasheet
LabVIEW CAN IR PWM
PCB Silniki szczotkowe USB Biped

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje 139 haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.

Copyright Treker, FORBOT.pl - robotyka amatorska, polityka prywatności leksykonu