Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

Inventor (Autodesk Inventor)

Poprzednie: I2C (TWI) «» Następne: IR

Inventor (Autodesk Inventor) - Oprogramowanie typu CAD, autorstwa firmy Autodesk. Służy do projektowania i modelowania urządzeń w trójwymiarowym (i nie tylko) środowisku. Inventor został wyposażony w przydatne moduły ułatwiające skomplikowane obliczenia, takie, jak np. symulacje obciążeniowe wraz z wizualizacjami, czy moduł do tworzenia dokumentacji płaskiej.

Projektowanie robota przy użyciu Inventora ma wiele zalet. Przede wszystkim bardzo łatwo można wyeliminować - jeszcze na etapie projektu - błędne założenia konstrukcyjne, zaplanować rozmieszczenie poszczególnych elementów, przygotować np. obudowę do wykonania na maszynach CNC, wykryć możliwe kolizje pomiędzy podzespołami, stworzyć pełną dokumentację dla sponsorów czy nawet wizualizację dla klienta.

Praca w programach CAD różni się nieco od pracy w innych środowiskach graficznych, można jednak bardzo łatwo rozpocząć swoją przygodę z CAD dzięki kursowi podstaw obsługi środowiska Autodesk Inventor, dwóm częściom kursu Autodesk Inventor Professional 2012 (Wstęp, Szkicownik),ciekawej książce wydawnictwa Helion - 'Inventor. Podstawy projektowania' z recenzją na forum. Można również znaleźć biblioteki gotowych elementów do Inventora.

Przykładowe okno projektu Autodesk Inventor
Grafika: Przykładowe okno projektu Autodesk Inventor

Hasła powiązane z Inventor (Autodesk Inventor): Eagle, CAD

Poprzednie: I2C (TWI) «» Następne: IR

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

EV3 Ketchup House AVR Xmega Datasheet
LabVIEW CAN IR PWM
PCB Silniki szczotkowe USB Biped

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje 139 haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.

Copyright Treker, FORBOT.pl - robotyka amatorska, polityka prywatności leksykonu