Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

Freestyle

Poprzednie: Fototranzystor «» Następne: GPS

Freestyle - Kategoria na zawodach robotów. Odnosi się do konstrukcji, które - poza kwestiami zachowania bezpieczeństwa wśród widzów i konstruktorów - nie mają żadnych ograniczeń. Na ogół Freestyle ma postać wystawy, która jest prowadzona przez większość czasu trwania zawodów. Każdy robot jest dostępny dla publiczności oraz, czasami, specjalnie powołanej grupy sędziów. Pod koniec zawodów często organizowane są krótkie prezentacje robotów przed całą widownią. Następnie przeprowadzane jest głosowanie wśród widzów i jury, a drużyna, która zbierze najwięcej głosów - wygrywa. Oprócz tradycyjnego podium, na ogół wyłaniana jest także konstrukcja, która zyskała dodatkową przychylność publiczność np. za ciekawy wygląd lub nietypowy sposób prowadzenia prezentacji.

_reklama_

W kategorii freestyle można spotkać wiele różnych rozwiązań - od niekonwencjonalnych i czasami nawet kompletnie nieprzydatnych robotów, po robiące wrażenie maszyny wykonujące ciekawe zadania. Oczywiście, im pomysły są bardziej niezwykłe i zapadające w pamięć, tym szansa na wygraną jest większa. Bardzo często można spotkać maszyny kroczące, jak bipedy, czy hexapody, latające quadrocoptery, mobilne manipulatory itp. Czasami z kategorii Freestyle wyłaniane są nowe kategorie - tak było np. w przypadku Air Race na zawodach we Wiedniu.

Poprzednie: Fototranzystor «» Następne: GPS

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

EV3 Ketchup House AVR Xmega Datasheet
LabVIEW CAN IR PWM
PCB Silniki szczotkowe USB Biped

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje 139 haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.

Copyright Treker, FORBOT.pl - robotyka amatorska, polityka prywatności leksykonu