Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

Dremel

Poprzednie: Dioda LED «» Następne: DS18B20

Dremel - Firma produkująca narzędzia do drobnych prac, bardzo przydatnych w robotyce amatorskiej. Narzędzia te wykorzystują podzespoły Bosch'a, co może świadczyć o jakości gotowej oferty (lecz również, niestety, cenie).

Terminem "dremel" najczęściej określa się miniwiertarko-szlifierki, czyli niewielkie urządzenia, które można trzymać w jednej ręce, posiadające uchwyt do mocowania różnych akcesoriów - wierteł, tarcz tnących, tarcz i walców szlifujących, filców polerskich, krążków do ostrzenia, frezów itp. Można dokupić statyw i giętki wałek - efekt podobny do tego z gabinetu dentystycznego :) Można zamocować Dremela w stojaku wiertarskim (Dremel Workstation) i wiercić idealnie prostopadłe lub pochylone pod dowolnym kątem do podłoża otwory. Można także wykorzystać dodatkowe akcesoria w postaci "cyrklo-prowadnic" i wycinać idealne okręgi o dowolnej średnicy, w niemal dowolnych materiałach. Niezależnie od stosowanego zestawu akcesoriów, Dremel pozwala na wykonanie wielu precyzyjnych prac w domowych warunkach, nie zabierając przy tym wiele miejsca.

Popularny Dremel 300
Grafika: Popularny Dremel 300

Stojak wiertarski
Grafika: Stojak wiertarski

Z urządzeń marki Dremel, można spotkać także solidne pistolety do klejenia na gorąco, stoliki warsztatowe, lutownice gazowe, urządzenia grawerskie i wiele innych.

Poprzednie: Dioda LED «» Następne: DS18B20

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje $ile_hasel") ?> haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.