Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

Dremel

Poprzednie: Dioda LED «» Następne: DS18B20

Dremel - Firma produkująca narzędzia do drobnych prac, bardzo przydatnych w robotyce amatorskiej. Narzędzia te wykorzystują podzespoły Bosch'a, co może świadczyć o jakości gotowej oferty (lecz również, niestety, cenie).

Terminem "dremel" najczęściej określa się miniwiertarko-szlifierki, czyli niewielkie urządzenia, które można trzymać w jednej ręce, posiadające uchwyt do mocowania różnych akcesoriów - wierteł, tarcz tnących, tarcz i walców szlifujących, filców polerskich, krążków do ostrzenia, frezów itp. Można dokupić statyw i giętki wałek - efekt podobny do tego z gabinetu dentystycznego :) Można zamocować Dremela w stojaku wiertarskim (Dremel Workstation) i wiercić idealnie prostopadłe lub pochylone pod dowolnym kątem do podłoża otwory. Można także wykorzystać dodatkowe akcesoria w postaci "cyrklo-prowadnic" i wycinać idealne okręgi o dowolnej średnicy, w niemal dowolnych materiałach. Niezależnie od stosowanego zestawu akcesoriów, Dremel pozwala na wykonanie wielu precyzyjnych prac w domowych warunkach, nie zabierając przy tym wiele miejsca.

Popularny Dremel 300
Grafika: Popularny Dremel 300

Stojak wiertarski
Grafika: Stojak wiertarski

Z urządzeń marki Dremel, można spotkać także solidne pistolety do klejenia na gorąco, stoliki warsztatowe, lutownice gazowe, urządzenia grawerskie i wiele innych.

Poprzednie: Dioda LED «» Następne: DS18B20

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

EV3 Ketchup House AVR Xmega Datasheet
LabVIEW CAN IR PWM
PCB Silniki szczotkowe USB Biped

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje 139 haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.

Copyright Treker, FORBOT.pl - robotyka amatorska, polityka prywatności leksykonu