Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

Datasheet

Poprzednie: DARPA «» Następne: Dioda LED

Datasheet - Datashet - (nota katologowa) - dokument (najczęściej w formacie pdf) który zawiera szczegółowe informacje na temat konkretnego elementu elektronicznego. Z dokumentu tego możemy wyczytać wszystkie ważne informacje, na temat układu scalonego, na przykład które piny jaką pełnią funkcję, wymiary obudowy układu, przykładowe schematy jak podłączyć dany układ, zakresy napięcia, w jakich układ pracuje.
W przypadku cyfrowych układów scalonych takich jak mikrokontrolery można znaleźć nawet fragmenty kodów (w języku C lub Asm) pomagające w opanowaniu obsługi danego układu scalonego.

Przykładowe noty katalogowe:

Atmega8 - http://www.atmel.com/images/atmel-2486-8-bit-avr-microcontroller-atmega8_l_datasheet.pdf

Tranzystor IRLZ44 - http://www.vishay.com/docs/91328/91328.pdf

Poprzednie: DARPA «» Następne: Dioda LED

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

EV3 Ketchup House AVR Xmega Datasheet
LabVIEW CAN IR PWM
PCB Silniki szczotkowe USB Biped

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje 139 haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.

Copyright Treker, FORBOT.pl - robotyka amatorska, polityka prywatności leksykonu