Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

Datasheet

Poprzednie: DARPA «» Następne: Dioda LED

Datasheet - Datashet - (nota katologowa) - dokument (najczęściej w formacie pdf) który zawiera szczegółowe informacje na temat konkretnego elementu elektronicznego. Z dokumentu tego możemy wyczytać wszystkie ważne informacje, na temat układu scalonego, na przykład które piny jaką pełnią funkcję, wymiary obudowy układu, przykładowe schematy jak podłączyć dany układ, zakresy napięcia, w jakich układ pracuje.
W przypadku cyfrowych układów scalonych takich jak mikrokontrolery można znaleźć nawet fragmenty kodów (w języku C lub Asm) pomagające w opanowaniu obsługi danego układu scalonego.

Przykładowe noty katalogowe:

Atmega8 - http://www.atmel.com/images/atmel-2486-8-bit-avr-microcontroller-atmega8_l_datasheet.pdf

Tranzystor IRLZ44 - http://www.vishay.com/docs/91328/91328.pdf

Poprzednie: DARPA «» Następne: Dioda LED

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje $ile_hasel") ?> haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.