Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

DS18B20

Poprzednie: Dremel «» Następne: Eagle

DS18B20 - Popularny cyfrowy termometr, o programowalnej rozdzielczości. Układ posiada interfejs 1-wire, co pozwala na swobodną komunikację z mikrokontrolerem, przy minimalnej ilości przewodów (3). Każdy układ posiada swój indywidualny, 64-bitowy „numer seryjny”, co ułatwia identyfikację i np. możliwość obsługi kilku takich układów równocześnie. Zakres mierzonych temperatur to od -55 do +125 stopni Celsjusza, przy zachowaniu do 0,5-stopniowej dokładności.

Poglądowe zdjęcie układu DS18B20
Grafika: Poglądowe zdjęcie układu DS18B20

Podstawową zaletą tego czujnika jest zwyczajowy brak konieczności kalibracji - bardzo rzadko zdarza się, że po podłączeniu układ wskazuje nieprawidłową temperaturę. Oczywiście, istnieje możliwość kalibracji za pomocą programu i algorytmu przedstawionego przez producenta w notach katalogowych, ale zazwyczaj nie jest potrzebna.

Hasła powiązane z DS18B20: I2C (TWI)

Poprzednie: Dremel «» Następne: Eagle

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje $ile_hasel") ?> haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.