Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

DS18B20

Poprzednie: Dremel «» Następne: Eagle

DS18B20 - Popularny cyfrowy termometr, o programowalnej rozdzielczości. Układ posiada interfejs 1-wire, co pozwala na swobodną komunikację z mikrokontrolerem, przy minimalnej ilości przewodów (3). Każdy układ posiada swój indywidualny, 64-bitowy „numer seryjny”, co ułatwia identyfikację i np. możliwość obsługi kilku takich układów równocześnie. Zakres mierzonych temperatur to od -55 do +125 stopni Celsjusza, przy zachowaniu do 0,5-stopniowej dokładności.

Poglądowe zdjęcie układu DS18B20
Grafika: Poglądowe zdjęcie układu DS18B20

Podstawową zaletą tego czujnika jest zwyczajowy brak konieczności kalibracji - bardzo rzadko zdarza się, że po podłączeniu układ wskazuje nieprawidłową temperaturę. Oczywiście, istnieje możliwość kalibracji za pomocą programu i algorytmu przedstawionego przez producenta w notach katalogowych, ale zazwyczaj nie jest potrzebna.

Hasła powiązane z DS18B20: I2C (TWI)

Poprzednie: Dremel «» Następne: Eagle

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

EV3 Ketchup House AVR Xmega Datasheet
LabVIEW CAN IR PWM
PCB Silniki szczotkowe USB Biped

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje 139 haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.

Copyright Treker, FORBOT.pl - robotyka amatorska, polityka prywatności leksykonu