Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

DARPA

Poprzednie: Dalmierz optyczny (SHARP) «» Następne: Datasheet

DARPA - Agencja zaawansowanych obronnych projektów badawczych Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych - agencja rządowa USA, która funduje badania i prace nad technologiami przydatnymi dla wojska. Jednym z najbardziej znanych efektów jej działania, są narodziny Internetu.

DARPA słynie także z projektów robotycznych, których efekty mamy okazję od czasu do czasu oglądać na specjalnych prezentacjach. Szczególnie głośno jest o pracach nad rozwojem tzw. egzoszkieletów, czyli konstrukcji wspomagających ludzkie mięśnie dodatkowymi siłownikami, cięgnami i wytrzymałym pancerzem oraz wszelkie pojazdy typu UAV - zdalnie sterowane drony przeznaczone do walki i inwigilacji.

DARPA jest także organizatorem popularnych zawodów rajdowych DARPA Grand Challenge, w których udział biorą autonomiczne pojazdy kołowe - mają one za zadanie przejechać całą trudną trasę bez ani jednej ingerencji człowieka.

Zdjęcie przykładowego samochodu przygotowanego do zawodów DARPA Grand Challenge
Grafika: Zdjęcie przykładowego samochodu przygotowanego do zawodów DARPA Grand Challenge

Poprzednie: Dalmierz optyczny (SHARP) «» Następne: Datasheet

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje $ile_hasel") ?> haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.