Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

DARPA

Poprzednie: Dalmierz optyczny (SHARP) «» Następne: Datasheet

DARPA - Agencja zaawansowanych obronnych projektów badawczych Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych - agencja rządowa USA, która funduje badania i prace nad technologiami przydatnymi dla wojska. Jednym z najbardziej znanych efektów jej działania, są narodziny Internetu.

DARPA słynie także z projektów robotycznych, których efekty mamy okazję od czasu do czasu oglądać na specjalnych prezentacjach. Szczególnie głośno jest o pracach nad rozwojem tzw. egzoszkieletów, czyli konstrukcji wspomagających ludzkie mięśnie dodatkowymi siłownikami, cięgnami i wytrzymałym pancerzem oraz wszelkie pojazdy typu UAV - zdalnie sterowane drony przeznaczone do walki i inwigilacji.

DARPA jest także organizatorem popularnych zawodów rajdowych DARPA Grand Challenge, w których udział biorą autonomiczne pojazdy kołowe - mają one za zadanie przejechać całą trudną trasę bez ani jednej ingerencji człowieka.

Zdjęcie przykładowego samochodu przygotowanego do zawodów DARPA Grand Challenge
Grafika: Zdjęcie przykładowego samochodu przygotowanego do zawodów DARPA Grand Challenge

Poprzednie: Dalmierz optyczny (SHARP) «» Następne: Datasheet

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

EV3 Ketchup House AVR Xmega Datasheet
LabVIEW CAN IR PWM
PCB Silniki szczotkowe USB Biped

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje 139 haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.

Copyright Treker, FORBOT.pl - robotyka amatorska, polityka prywatności leksykonu