Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

CNY70

Poprzednie: CAN «» Następne: Czujnik Halla

CNY70 - Coraz mniej popularny transoptor odbiciowy (refleksyjny) w obudowie do montażu przewlekanego. Posiada szczelną obudowę ze specjalną „wnęką”, w której znajdują się dioda IR oraz fototranzystor. Wnęka taka ogranicza wpływ oświetlenia otoczenia na działanie czujnika, co przedkłada się na bardziej wiarygodne odczyty.

Zdjęcie transoptora CNY70 (źródło: tme.eu)
Grafika: Zdjęcie transoptora CNY70 (źródło: tme.eu)

CNY70 słyną z dostępności nawet w niewielkich sklepach elektronicznych oraz niskiej ceny. Ich poważniejszą wadą są rzekome duże „rozrzuty” wartości mierzonych przez czujniki zarówno z różnych, jak i tych samych serii - źródło narzekania kilku forbotowiczów. W praktyce jednak wystarczą do budowy przeciętnego, prostego, edukacyjnego robota kategorii Line Follower lub np. jako czujnik brzegu ringu w kategorii Sumo oraz Minisumo. Na forum Forbot.pl.

Opis wyprowadzeń CNY70 w odniesieniu do nadruku na obudowie
Grafika: Opis wyprowadzeń CNY70 w odniesieniu do nadruku na obudowie

Hasła powiązane z CNY70: KTIR0711S, Transoptor

Poprzednie: CAN «» Następne: Czujnik Halla

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

EV3 Ketchup House AVR Xmega Datasheet
LabVIEW CAN IR PWM
PCB Silniki szczotkowe USB Biped

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje 139 haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.

Copyright Treker, FORBOT.pl - robotyka amatorska, polityka prywatności leksykonu