Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

C

Poprzednie: Brzęczyk (buzzer) «» Następne: CAD

C - Bardzo popularny, wieloplatformowy, strukturalny język programowania. Język C posłużył m.in. w roku 1973 do stworzenia jądra system operacyjnego Unix.

W robotyce często wykorzystywany do programowania mikrokontrolerów; jego największą zaletą jest dostępność kompilatorów dla różnych ich rodzin. Istnieje dużo materiałów do nauki, jak chociażby forbotowy kurs programowania w języku C dla AVR, kurs programowania mikrokontrolerów ARM w języku C, kurs programowania w C dla PIC, istnieją również wartościowe podręczniki do nauki C.

Język C pozwala na wykonywanie niskopoziomowych operacji zarówno w mikrokontrolerach, jak i komputerach PC. Wymaga to od programisty nieco większej wiedzy na temat samych procesów kompilacji - brak tej wiedzy może skutkować różnymi błędami, gdyż kompilator nie musi „wychwytywać” wszystkich problemów. Natomiast zaletą niskopoziomowego programowania jest możliwość dużej optymalizacji kodu i większa kontrola nad każdym krokiem implementowanego algorytmu.

Hasła powiązane z C: AVR Studio (Atmel Studio), AVR, ARM

Poprzednie: Brzęczyk (buzzer) «» Następne: CAD

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

EV3 Ketchup House AVR Xmega Datasheet
LabVIEW CAN IR PWM
PCB Silniki szczotkowe USB Biped

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje 139 haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.

Copyright Treker, FORBOT.pl - robotyka amatorska, polityka prywatności leksykonu