Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

C

Poprzednie: Brzęczyk (buzzer) «» Następne: CAD

C - Bardzo popularny, wieloplatformowy, strukturalny język programowania. Język C posłużył m.in. w roku 1973 do stworzenia jądra system operacyjnego Unix.

W robotyce często wykorzystywany do programowania mikrokontrolerów; jego największą zaletą jest dostępność kompilatorów dla różnych ich rodzin. Istnieje dużo materiałów do nauki, jak chociażby forbotowy kurs programowania w języku C dla AVR, kurs programowania mikrokontrolerów ARM w języku C, kurs programowania w C dla PIC, istnieją również wartościowe podręczniki do nauki C.

Język C pozwala na wykonywanie niskopoziomowych operacji zarówno w mikrokontrolerach, jak i komputerach PC. Wymaga to od programisty nieco większej wiedzy na temat samych procesów kompilacji - brak tej wiedzy może skutkować różnymi błędami, gdyż kompilator nie musi „wychwytywać” wszystkich problemów. Natomiast zaletą niskopoziomowego programowania jest możliwość dużej optymalizacji kodu i większa kontrola nad każdym krokiem implementowanego algorytmu.

Hasła powiązane z C: AVR Studio (Atmel Studio), AVR, ARM

Poprzednie: Brzęczyk (buzzer) «» Następne: CAD

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje $ile_hasel") ?> haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.