Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

Bluetooth

Poprzednie: Biped «» Następne: Bobby

Bluetooth - Standard radiowej bezprzewodowej komunikacji, działający w paśmie 2.4GHz, wykorzystywany szczególnie szeroko w różnych dziedzinach RTV takich, jak sprzęt komputerowy i telefony komórkowe. W robotyce amatorskiej często stosowany do zdalnego sterowania procesami robotów oraz odczytu informacji zwrotnych.

Logo standardu Bluetooth
Grafika: Logo standardu Bluetooth

Bluetooth charakteryzuje się niewielkim zasięgiem uzależnionym od klasy urządzenia (od 1 do 100m), wysoką przepustowością (3.1Mb/s dla wersji 2.0, w wersji 3 nawet do 40Mb/s), a także stosunkowo niską ceną ogólnie dostępnych na rynku modułów.

Dzięki dostępowi do układów BTM222 oraz BTM112, jest możliwa bardzo prosta implementacja komunikacji bluetooth w robotach zbudowanych nawet na najprostszych mikrokontrolerach - jako interfejs wykorzystuje się UART, a zestaw moduł-adapter po konfiguracji działa jakby był 'przeźroczysty' i uzyskujemy połączenie przypominające w obsłudze przewodowy RS-232. Przykład realizacji takiego połączenia można znaleźć w recenzji modułu BTM222.

Poprzednie: Biped «» Następne: Bobby

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

EV3 Ketchup House AVR Xmega Datasheet
LabVIEW CAN IR PWM
PCB Silniki szczotkowe USB Biped

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje 139 haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.

Copyright Treker, FORBOT.pl - robotyka amatorska, polityka prywatności leksykonu