Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

Bluetooth

Poprzednie: Biped «» Następne: Bobby

Bluetooth - Standard radiowej bezprzewodowej komunikacji, działający w paśmie 2.4GHz, wykorzystywany szczególnie szeroko w różnych dziedzinach RTV takich, jak sprzęt komputerowy i telefony komórkowe. W robotyce amatorskiej często stosowany do zdalnego sterowania procesami robotów oraz odczytu informacji zwrotnych.

Logo standardu Bluetooth
Grafika: Logo standardu Bluetooth

Bluetooth charakteryzuje się niewielkim zasięgiem uzależnionym od klasy urządzenia (od 1 do 100m), wysoką przepustowością (3.1Mb/s dla wersji 2.0, w wersji 3 nawet do 40Mb/s), a także stosunkowo niską ceną ogólnie dostępnych na rynku modułów.

Dzięki dostępowi do układów BTM222 oraz BTM112, jest możliwa bardzo prosta implementacja komunikacji bluetooth w robotach zbudowanych nawet na najprostszych mikrokontrolerach - jako interfejs wykorzystuje się UART, a zestaw moduł-adapter po konfiguracji działa jakby był 'przeźroczysty' i uzyskujemy połączenie przypominające w obsłudze przewodowy RS-232. Przykład realizacji takiego połączenia można znaleźć w recenzji modułu BTM222.

Poprzednie: Biped «» Następne: Bobby

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje $ile_hasel") ?> haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.