Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

BEAM

Poprzednie: BASCOM-AVR «» Następne: Bezpiecznik polimerowy

BEAM - Popularne określenie robotów zbudowanych w całości na układach analogowych. Najczęściej są to bardzo proste urządzenia, które kojarzą się głównie z początkującymi robotykami.
Podstawową zaletą robotów typu BEAM, są proste schematy, tanie części i łatwość ich uruchamiania po złożeniu. Nie wymagają programowania ani żadnych specjalistycznych narzędzi, poza multimetrem.

BEAM

Jednym z najlepiej opisanych na forum robotów BEAM jest tzw. Światłolub, robot poruszający się w kierunku światła. Do działania wykorzystuje zaledwie parę fototranzystorów, parę rezystorów i podwójny mostek H w jednej obudowie - tutaj można znaleźć szczegółową instrukcję światłoluba 'krok po kroku'. Warto także zapoznać się również ze spisem konstrukcji typu BEAM w katalogu robotów.

Hasła powiązane z BEAM: CNY70, Światłolub

Poprzednie: BASCOM-AVR «» Następne: Bezpiecznik polimerowy

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje $ile_hasel") ?> haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.