Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

BEAM

Poprzednie: BASCOM-AVR «» Następne: Bezpiecznik polimerowy

BEAM - Popularne określenie robotów zbudowanych w całości na układach analogowych. Najczęściej są to bardzo proste urządzenia, które kojarzą się głównie z początkującymi robotykami.
Podstawową zaletą robotów typu BEAM, są proste schematy, tanie części i łatwość ich uruchamiania po złożeniu. Nie wymagają programowania ani żadnych specjalistycznych narzędzi, poza multimetrem.

BEAM

Jednym z najlepiej opisanych na forum robotów BEAM jest tzw. Światłolub, robot poruszający się w kierunku światła. Do działania wykorzystuje zaledwie parę fototranzystorów, parę rezystorów i podwójny mostek H w jednej obudowie - tutaj można znaleźć szczegółową instrukcję światłoluba 'krok po kroku'. Warto także zapoznać się również ze spisem konstrukcji typu BEAM w katalogu robotów.

Hasła powiązane z BEAM: CNY70, Światłolub

Poprzednie: BASCOM-AVR «» Następne: Bezpiecznik polimerowy

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

EV3 Ketchup House AVR Xmega Datasheet
LabVIEW CAN IR PWM
PCB Silniki szczotkowe USB Biped

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje 139 haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.

Copyright Treker, FORBOT.pl - robotyka amatorska, polityka prywatności leksykonu