Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

BASCOM-AVR

Poprzednie: BASCOM «» Następne: BEAM

BASCOM-AVR - Środowisko programistyczne dla mikrokontrolerów z rodziny AVR, stworzone przez firmę MCS Electronics. Szczególnie popularne wśród początkujących, ze względu na wykorzystywany język programowania - BASCOM.

Przykładowy wygląd okna środowiska BASCOM-AVR
Grafika: Przykładowy wygląd okna środowiska BASCOM-AVR

BASCOM-AVR można pobrać w darmowej wersji do użytku domowego i komercyjnego, posiadającej jedynie ograniczenia objętości kodu do 4kB. Najnowsze wersje środowiska bezpośrednio obsługują kilka popularnych programatorów, jak np. STK200/STK300, STK500, AVR ISP mkII, USBasp, JTAG MKII czy KamProg.

Dodatkowo, do dyspozycji użytkownika jest m.in. edytor tekstu z kolorowaniem składni, zintegrowany terminal np. do testowania komunikacji przez RS232, symulator programowy, z opcją rozbudowy do wersji "hardware" po dokupieniu odpowiedniego sprzętu oraz edytor znaków dla tekstowych wyświetlaczy LCD.

Środowisko można zakupić/pobrać na stronie MCS Electronics.

Hasła powiązane z BASCOM-AVR: USBasp, STK500v2, BASCOM

Poprzednie: BASCOM «» Następne: BEAM

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje $ile_hasel") ?> haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.