Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

BASCOM-AVR

Poprzednie: BASCOM «» Następne: BEAM

BASCOM-AVR - Środowisko programistyczne dla mikrokontrolerów z rodziny AVR, stworzone przez firmę MCS Electronics. Szczególnie popularne wśród początkujących, ze względu na wykorzystywany język programowania - BASCOM.

Przykładowy wygląd okna środowiska BASCOM-AVR
Grafika: Przykładowy wygląd okna środowiska BASCOM-AVR

BASCOM-AVR można pobrać w darmowej wersji do użytku domowego i komercyjnego, posiadającej jedynie ograniczenia objętości kodu do 4kB. Najnowsze wersje środowiska bezpośrednio obsługują kilka popularnych programatorów, jak np. STK200/STK300, STK500, AVR ISP mkII, USBasp, JTAG MKII czy KamProg.

Dodatkowo, do dyspozycji użytkownika jest m.in. edytor tekstu z kolorowaniem składni, zintegrowany terminal np. do testowania komunikacji przez RS232, symulator programowy, z opcją rozbudowy do wersji "hardware" po dokupieniu odpowiedniego sprzętu oraz edytor znaków dla tekstowych wyświetlaczy LCD.

Środowisko można zakupić/pobrać na stronie MCS Electronics.

Hasła powiązane z BASCOM-AVR: USBasp, STK500v2, BASCOM

Poprzednie: BASCOM «» Następne: BEAM

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

EV3 Ketchup House AVR Xmega Datasheet
LabVIEW CAN IR PWM
PCB Silniki szczotkowe USB Biped

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje 139 haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.

Copyright Treker, FORBOT.pl - robotyka amatorska, polityka prywatności leksykonu