Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

BASCOM

Poprzednie: Ball caster «» Następne: BASCOM-AVR

BASCOM - Język programowania mikrokontrolerów z rodziny AVR (środowisko BASCOM-AVR) i z serii 8051 (środowisko BASCOM-8051). Posiada on składnię opartą na języku Basic, ze zmianami w stosunku do interpretacji niektórych funkcji oraz z koniecznością deklaracji wszystkich zmiennych.

Ze względu na czytelny dla laika kod, proste w obsłudze funkcje obsługi bardziej zaawansowanych podzespołów (np. wyświetlaczy LCD, urządzeń z magistralą 1-wire), wiele darmowych materiałów - w tym np. kurs języka BASCOM - oraz przystępnej literatury w naszym ojczystym języku, jest on bardzo często wybierany przez początkujących.

Główną różnicą pomiędzy językiem BASCOM, a innymi językami programowania, jest nietypowa organizacja stosu oraz sposób operowania na zmiennych różnego typu. W środowisku mniej i bardziej zaawansowanych robotyków krąży przeświadczenie, że BASCOM 'uczy złych nawyków', jednak dyskusje na temat wyższości innych języków zwykle są nierozstrzygnięte.

Przykładowy kod języka BASCOM napisany w środowisku BASCOM-AVR
Grafika: Przykładowy kod języka BASCOM napisany w środowisku BASCOM-AVR

Hasła powiązane z BASCOM: USBasp, STK500v2, BASCOM-AVR, AVR

Poprzednie: Ball caster «» Następne: BASCOM-AVR

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje $ile_hasel") ?> haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.