Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaWyszukiwarkaKontakt

BASCOM

Poprzednie: Ball caster «» Następne: BASCOM-AVR

BASCOM - Język programowania mikrokontrolerów z rodziny AVR (środowisko BASCOM-AVR) i z serii 8051 (środowisko BASCOM-8051). Posiada on składnię opartą na języku Basic, ze zmianami w stosunku do interpretacji niektórych funkcji oraz z koniecznością deklaracji wszystkich zmiennych.

Ze względu na czytelny dla laika kod, proste w obsłudze funkcje obsługi bardziej zaawansowanych podzespołów (np. wyświetlaczy LCD, urządzeń z magistralą 1-wire), wiele darmowych materiałów - w tym np. kurs języka BASCOM - oraz przystępnej literatury w naszym ojczystym języku, jest on bardzo często wybierany przez początkujących.

Główną różnicą pomiędzy językiem BASCOM, a innymi językami programowania, jest nietypowa organizacja stosu oraz sposób operowania na zmiennych różnego typu. W środowisku mniej i bardziej zaawansowanych robotyków krąży przeświadczenie, że BASCOM 'uczy złych nawyków', jednak dyskusje na temat wyższości innych języków zwykle są nierozstrzygnięte.

Przykładowy kod języka BASCOM napisany w środowisku BASCOM-AVR
Grafika: Przykładowy kod języka BASCOM napisany w środowisku BASCOM-AVR

Hasła powiązane z BASCOM: USBasp, STK500v2, BASCOM-AVR, AVR

Poprzednie: Ball caster «» Następne: BASCOM-AVR

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

EV3 Ketchup House AVR Xmega Datasheet
LabVIEW CAN IR PWM
PCB Silniki szczotkowe USB Biped

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje 139 haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.

Copyright Treker, FORBOT.pl - robotyka amatorska, polityka prywatności leksykonu