Leksykon robotyki

Nawigacja: Strona głównaDodaj hasłoWyszukiwarkaKontakt

TCRT1000

Poprzednie: TB6612 «» Następne: TCRT5000

TCRT1000 - Transoptor odbiciowy (refleksyjny) w obudowie do montażu przewlekanego. Jego najważniejszą cechą charakterystyczną są przede wszystkim bardzo małe rozmiary, niska waga oraz przystępna cena. Wyprowadzenia są dość nietypowe, bo w formie dłuższych drutów - umożliwia to wygodny montaż czujników nawet w miejscach, gdzie montaż tradycyjnych transoptorów mógłby sprawić kłopot.

Zdjęcie czujnika TCRT1000 (źródło:tme.eu)
Grafika: Zdjęcie czujnika TCRT1000 (źródło:tme.eu)

TCRT1000 były swego czasu szczególnie popularne w robotach Minisumo, gdzie pełniły rolę „wykrywacza” linii obrysowującej obszar doyo.

Opis wyprowadzeń czujnika TCRT1000 (widok z góry)
Grafika: Opis wyprowadzeń czujnika TCRT1000 (widok z góry)

Jedną z największych wad TCRT1000 jest wymagana niewielka odległość czujnika od podłoża (szczegóły w nocie katalogowej), są one także trudno dostępne w mniejszych sklepach elektronicznych.

Hasła powiązane z TCRT1000: KTIR0711S, TCRT5000, CNY70

Zgłoś błąd w tym haśle.

Polecana książka tygodnia: „AVR&ARM7 Programowanie mikrokontrolerów dla każdego”, przeczytaj naszą recenzje - tylko na FORBOT.pl

Poprzednie: TB6612 «» Następne: TCRT5000

Wpisz szukane hasło:

Spis alfabetyczny: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSŚTuUVWZŻ lub Wszystkie hasła

Najnowsze hasła

EV3 Ketchup House AVR Xmega Datasheet
LabVIEW CAN IR PWM
PCB Silniki szczotkowe USB Biped

Czym jest leksykon robotyki?

Leksykon robotyki to nowe przedsięwzcięcie Forbot.pl - największego w Polsce wortalu o robotyce amatorskiej, mające na celu stworzenie bazy wyrażeń specyficznej dla tematyki całego serwisu. Treść niniejszego leksykonu opracowywana jest przez redakcję Forbot.pl oraz przez użytkowników, którzy w dowolnym momencie mogą zgłaszać własne hasła. Aktualnie w serwisie znajdują się definicje 139 haseł, baza słów sukcesywnie rozbudowywana jest od czerwca 2012 roku.

Copyright © Treker 2012, FORBOT.pl - robotyka amatorska, polityka prywatności leksykonu